0

نام نویسنده: adminanti

سوسک سوسری آشپزخانه
برخی از افراد فکر می‌کنند که سوسک‌ها تنها در خانه‌های کثیف یا قدیمی پیدا می­‌شوند. اما احتمال حضور این مهمانان ناخوانده در همه جا، حتی خانه‌هایی که کوچکترین کثیفی هم در آنها دیده نمی‌شود، ممکن است. اما این سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند؟

سوسک‌ها از کجا می آیند ؟

همه ما با دیدن اولین سوسک در خانه‌­مان از خود می‌­پرسیم که سوسک­‌ها از کجا می‌­آیند؟ و یا اصلا علت آفرینش سوسک چیست؟! اینکه سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند یکی از اصلی‌­ترین سوالات افراد هنگام تحقیق درباره سوسک و عمر سوسک است. در این مطلب، علاوه بر پاسخ به این سوال که سوسک­‌ها از کجا می‌­آیند، قویترین سوسک­‌کش‌ها و اینکه چگونه سوسک را بکشیم را بررسی خواهیم کرد. امیدواریم این مطلب بتواند به شما برای ریشه‌­کن کردن این موجودات موذی از خانه‌­تان کمک کند. با ما همراه باشید.

 

سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند؟

برخی از افراد فکر می‌کنند که سوسک‌ها تنها در خانه‌های کثیف یا قدیمی پیدا می­‌شوند. اما احتمال حضور این مهمانان ناخوانده در همه جا، حتی خانه‌هایی که کوچکترین کثیفی هم در آنها دیده نمی‌شود، ممکن است. اما این سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند؟

ممکن است از همان ابتدا که به خانه‌تان نقل مکان کردید، سوسک‌ها آنجا بوده‌­اند. همچنین، آنها به راحتی به مکان‌های جدید می‌روند. بنابراین ممکن است همراه شما به محل زندگی‌تان آمده باشند. علاوه بر آن، ممکن است از وسایل همسایه‌هایتان خارج شده باشند و یا از محیط بیرون وارد خانه شوند. حالا که به طور کلی می­‌دانید سوسک­‌ها از کجا می‌­آیند، کمی دقیق‌­تر تحقیق درباره سوسک را ادامه و منشا حضور آنها را بررسی می­‌کنیم.

تحقیق درباره سوسک و راه‌­های ورود آن

برخی سوسک‌ها ممکن است از طریق کیسه‌های خرید، جعبه‌های نازک، اثاثیه یا مبلمان وارد خانه شوند. توصیه می­‌شود همیشه کیسه‌­های خرید و غذاها را قبل از دور انداختن بررسی کنید، و کیسه‌های خریدتان را در بیرون از خانه قرار دهید. جعبه‌های کهنه را هم حتما دور بیندازید، زیرا آنها مکان محبوب سوسک‌ها برای تخم‌ریزی هستند. اگر در محل کارتان سوسک وجود داشته باشد، شما می‌توانید آنها را به خانه ببرید. کودکان نیز می‌توانند در کوله‌پشتی یا در ظرف غذایشان سوسک‌ها را به خانه بیاورند، پس همیشه این وسایل را بررسی کنید.

در شناخته‌­شده­‌ترین پاسخ در مورد اینکه سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند، آنها می‌توانند از طریق لوله‌کشی وارد خانه، و از طریق لوله‌کشی بین ساختمان‌ها نیز جابجا شوند. برای جلوگیری از جابجایی سوسک‌ها سوراخ دیوارها و لوله‌ها را ببندید.

سوسک­ها از کجا می‌­آیند پاسخ­‌های دیگری نیز دارد. آنها از طریق سوراخ‌های لوله‌ها، در فضای خالی زیر کف‌ها یا زیر درها و پنجره‌ها نیز می‌­توانند وارد ساختمان‌ها شوند. برای بیرون نگه داشتن آنها می‌توان از درزگیر پنجره‌ها استفاده کرد. فاضلاب‌ها و آبکشی‌ها نقاط دیگر ورود سوسک‌ها هستند. تعمیر سیستم‌های فاضلابی می‌­تواند مانع ورود سوسک آمریکایی شود.

قویترین سوسک‌­کش

علاوه بر اینکه سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند، بسیاری از ما از خود می‌­پرسیم چگونه سوسک را بکشیم. این موجودات می‌توانند حامل بیماری، دلیل مسمومیت غذایی و آلرژی، و حتی حملات آسم‌ باشند که در نتیجه سوختن لایه خارجی و مدفوع آنها به وجود می‌آیند. به همین دلیل در از بین بردن آنها نباید درنگ کرد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نوشته ها

راههای مبارزه با موش
مبارزه با موش
adminanti

راههای مبارزه با موش

راههای مبارزه با موش   آفات بهداشتی علاوه بر بیماریزایی باعث کاهش رفاه و آرامش انسان می شوند که از بین اونها موش با توجه

ادامه مطلب »